Malarstwo i rysunek


Na organizowanych przez nas warsztatach malarstwa i rysunku wykorzystywane są różnego rodzaju techniki, np.: rysunek ołówkiem, kredką, tuszem, węglem oraz frottage i monotypie, czyli akwarelami, malowanie gwaszem, temperami collage (przy użyciu gazet, fragmentów materiałów i opakowań oraz kolorowymi papierami), rzeźbę w glinie, elementy grafik, papier-mache, działania w przestrzeni oraz wiele innych metod.

Edukacyjny Zakątek organizuje warsztaty malarstwa i rysunku w Pruszczu Gdańskim dla małych i zróżnicowanych wiekowo grup dzieci. Są one prowadzone przez artystów-pedagogów. Każdy nowy tydzień to nowy temat zajęć w wybranej wcześniej technice. W przeciągu całego miesiąca odbywają się zajęcia plastyczne z malarstwa i rysunku na sztalugach, projektowanie rzeźby w glinie oraz kompozycji. Wszystkim uczestniczącym w zajęciach dzieciom zapewniamy miłą i twórczą atmosferę oraz dostępność do wszystkich potrzebnych materiałów plastycznych i narzędzi.

Po przez uczestnictwo w zajęciach plastycznych dzieci nabywają nowe umiejętności wyrażania własnych emocji, które występują podczas procesu twórczego, rozwijają też swoje cechy osobowościowe, które są przydatne w codziennym życiu społecznym. Dzięki tym warsztatom stają się również obserwatorami otaczającego ich zjawisk, potrafią zobaczyć więcej szczegółów i barw wokół siebie. Zmianie ulega ich samoocena oraz sprawność manualna. Dzięki poczuciu bezpieczeństwa i atmosferze akceptacji pomagamy dziecku przeżyć naturalną radość w tworzeniu nowych rzeczy. To wszystko zapewniamy uczestnikom naszych warsztatów malarstwa i rysunku.

Trwają zapisy na rok szkolny 2017/2018.

rozpiska zajęć

 

Wtorki:

Grudzień 5, 12, 19
Styczeń 2, 9, 16, 23
Luty 13, 20, 27
Marzec 6, 13, 20, 27
Kwiecień 10, 17, 24
Maj 8, 15, 22, 29
czerwiec 5, 12, 19