Pokazy dla szkół

Wszystkim placówkom oświatowym na terenie Trójmiasta i okolic możemy zaproponować pokazy robotów. To ciekawa forma nauki i zabawy w jednym, podczas której można przekazać uczniom wiele ciekawych informacji z zakresu nauk ścisłych i zachęcić ich do robotyki.

 

Pokazy Lego – ciekawy przerywnik w standardowych lekcjach

 

Pokazy Lego można potraktować, jako ciekawy przerywnik w codziennych zajęciach szkolnych. Uczniom prezentujemy konstrukcje, które powstają z najbardziej znanych na świecie klocków. Do ich budowy wykorzystywana jest seria Lego MindStorms. To programowalny zestaw konstrukcyjny robotów, dzięki któremu można tworzyć i programować własne roboty Lego oraz wydawać im polecenia. Dzięki dostępnym aplikacjom do budowania, programowania i sterowania mogą chodzić, mówić oraz wykonywać jeszcze wiele innych czynności, które zostaną im przypisane. A do tego wystarczy już tylko komputer PC, tablet albo smartfon.

 

Warsztaty trwają 90 minut

Interaktywny wykład połączony z wystawą. Jest to część, która inspiruje do odkrywania świata robotyki. Nasz zespół fachowców opowie jak działają roboty oraz niesamowitą atrakcją będzie część pokazowa. Każdy uczeń będzie mógł nauczyć się jak zbudować takiego robota oraz poznać jego możliwości.

 

Organizowane przez nas pokazy Lego to przede wszystkim:

-niepowtarzalne spotkanie z kultowymi klockami Lego

-pokazanie nieograniczonych możliwości techniki

-ciekawa forma przekazania wiedzy matematycznej i informatycznej

-urozmaicenie tradycyjnych zajęć w szkole

-nauka i dobra zabawa w jednym

 

Pokazy Lego w Twojej szkole? Chętnie zabierzemy Twoich uczniów do fascynującego świata nauki! Czekamy na Twoje zaproszenie!

 

Zapisy i informacje:

Koordynator Jolanta Góra

Tel. 507-434-414

E-mail j.gora@edukacyjnyzakatek.pl

ul. Kochanowskiego 2, Pruszcz Gdański

 

Czy robotyka może być kreatywną zabawą?

 

Choć kojarzy się „technicznie” oraz wiele w niej z matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki, to jednak potrafi bardzo pobudzić wyobraźnię niejednego dziecka.

Warsztaty z robotyki to nasza propozycja dedykowana najmłodszym miłośnikom klocków Lego, szczególnie tym o nieograniczonej fantazji. Zajęcia z robotyki prowadzimy w różnych placówkach oświatowych na terenie całego Trójmiasta.

Współpraca z nami to danie dzieciom w różnym wieku możliwości poznania ciekawej dziedziny, jaką jest robotyka. To również hobby z przyszłością – być może któryś z młodych inżynierów będzie realizował kiedyś swoją pasję zawodowo?

 

1. Jaka jest cena?

Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od liczebności grupy.

 

2. Ile trwają zajęcia?

Zajęcia trwają 90 minut. Na początku cyklicznych zajęć przekazujemy rodzicom harmonogram zajęć, w którym zaznaczamy dni wolne z powodu świąt lub innych uroczystości.

 

3. Czy podpisywana jest umowa?

Tak, podpisujemy umowę z każdym rodzicem.

 

4. Czy istnieje możliwość rezygnacji z zajęć?

Istnieje, wystarczy złożyć pisemne wymówienie- przekazać Trenerowi, lub przesłać e-mail’em na adres kontakt@eduacyjnyzakatek.pl Jednak zastrzegamy sobie prawo, do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którym została złożona rezygnacja. Opłaty roczne i semestralne są zwracane, lecz są pomniejszone o opłaty miesięczne, włącznie z miesiącem, w którym została złożona rezygnacja.

 

5. Jak tworzy się grupa?

Zbieramy zapisy na zajęcia pokazowe, które mają się odbyć w ustalonym terminie. Potem ustalamy, w jakie dniu możemy prowadzić zajęcia i czekamy, aż uzbieramy 10 osób. Następnie podpisujemy umowy z rodzicami i zaczynamy przygodę!

 

Warsztaty Lego w Twojej szkole lub przedszkolu? Chętnie zabierzemy Twoich uczniów do fascynującego świata nauki! Czekamy na Twoje zaproszenie!

 

Zapisy i informacje:

Koordynator Jolanta Góra

Tel. 507-434-414

E-mail j.gora@edukacyjnyzakatek.pl

ul. Kochanowskiego 2, Pruszcz Gdański