Wychowanie dziecka to wieloletni wysiłek, by nasz podopieczny rozwijał się prawidłowo i nieskrępowanie. Jednakże tak kompleksowy proces nie może obejść się bez przeszkód. W pokonaniu ich pomoże psycholog dziecięcy.

Psycholog dziecięcy zajmuje się wieloaspektową pracą z dziećmi oraz ich rodzinami. Aby odpowiednio dobrze wykonywać taki zawód należy posiadać niezbędną wiedzę i wykształcenie – zazwyczaj jest to ukończenie odpowiedniej 5-letniej edukacji wyższej. Warto jest zaznaczyć, że nie każdy psycholog może pełnić taką funkcję, ponieważ potrzebna jest odpowiednia specjalizacja. Dzięki niej psycholog zapewni każdemu dziecku odpowiednie wsparcie oraz możliwość rozwoju.

Do takiego psychologa dziecięcego można zgłosić się w przypadku wielu problemów dotyczących nie tylko właściwego rozwoju dziecka, ale również więzi rodzinnych. Kontakt może pomóc gdy:

  • dziecko wykazuje niepokojące zachowania,
  • wydaje się nie radzić sobie z własnymi emocjami np. mogą występować zaburzenia odżywiania, lęki czy kłopoty ze snem,
  • dziecko sięga po rozmaite używki, jak alkohol czy papierosy,
  • chcemy wesprzeć dziecko w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak śmierć czy rozwód rodziców,
  • pragniemy poprawić relację pomiędzy nami, a dzieckiem.

Nasz Edukacyjny Zakątek w Pruszczu Gdańskim wie jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego serdecznie zachęcamy do ciągłej obserwacji pociech i w przypadku zauważenia jakikolwiek nieprawidłowości, odpowiednią konsultację.