Robotyka i programowanie LEGO Pruszcz Gdański

Nasze zajęcia z robotyki i programowania w Pruszczu Gdańskim opierające się na lekcjach z użyciem klocków LEGO są idealne zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. W zależności od wieku przygotowaliśmy różne ich warianty tak, by były zgodne z podstawą programową MEN dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Celem tych zajęć jest wykorzystanie konstrukcji LEGO do przekazania bardziej zaawansowanych rozwiązań oraz przy okazji do zwrócenia uwagi dzieci na rodzaje połączeń między nimi. Pod koniec kursu każdy z uczestników otrzyma dyplom, który potwierdza przyswojone umiejętności.

Zajęcia z robotyki i programowania bazują na pracy w dwuosobowych grupach. Podczas zajęć dzieci:

  • stworzą własną konstrukcję, przy budowaniu której będą pracowały nad wyznaczaniem i osiąganiem celu, orientacją przestrzenną oraz rozwijaniem umiejętności manualnych,
  • tak skonstruowane roboty własnoręcznie zaopatrzą w sensory odległości, dźwięku i ruchu oraz odpowiednie silniki; poprzez taką zabawę podnoszą swoje kompetencje przy tworzeniu skomplikowanych systemów elektronicznych,
  • przy pomocy programu LEGO lub Scratch zaprogramują robota tak, by pomyślnie przejechał przez tor przeszkód transportując przedmiot z jednego punktu do drugiego.

Scenariusz przygotowanego kursu nie narzuca konkretnego rozwiązania problemu, zawiera tylko cel oraz wymagania dotyczące użytych narzędzi. Podczas zajęć z robotyki dziecko samo pracuje nad jak najlepszym sposobem na ukończenie zadania.

Obecnie prowadzimy dwie grupy podzielone względem wieku:
WeDo - przeznaczone dla dzieci od 4 do 9 roku życia
Mindstorms - przeznaczone dla dzieci w wieku od 10 do 15 roku życia.

Informacje na temat grup i terminów spotkań znajdują się w zakładce PLAN ZAJĘĆ.

Trwają zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018.