Co to jest Sensoplastyka®?

Jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów.

Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Nawet kilkumiesięczne dzieci mogą brać w niej udział, ponieważ  używane materiały to  łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Dzięki czemu mamy pewność, że wszystko jest w pełni bezpieczne.

Korzyści z Sensoplastyki® jest naprawdę wiele : podczas fantastycznej zabawy, stymuluje równocześnie wszystkie zmysły. Jest to bardzo ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu.  Taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Wszyscy wiemy, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie będzie myślał młody (a później starszy) człowiek.

Ponadto zajęcia są dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Tutaj nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować:)

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspieramy rozwój zmysłów,
  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbamy o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt),
  • wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.
  • Wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo – skutkowe.

Zajęcia  odbywać się będą dwa razy w miesiącu.

Następne spotkanie 11 sierpnia 2018r o godz. 9:00:) Zapraszamy!!

 

rezerwacja miejsca pod nr tel.: 733-455-233