Uczymy trudnych rzeczy  w łatwy sposób

Z Minecraftem dzieci mogą tworzyć, burzyć, zmieniać, budować… specjalnie opracowana opcja edukacyjna, gdzie trener może kontrolować czym zajmują się uczniowie w wirtualnym świecie.
To jest coś, co rozszerza możliwości obcowania z ulubioną grą.

Pierwsze kroki to poznanie narzędzi Minecrafta, a potem rozpoczyna się prawdziwa przygoda pisania własnych programów – od najprostszych, po bardziej skomplikowane. Teleportowanie, budowanie, czary, tworzenie mini gier. Podczas zajęć poznają mnóstwo podpowiedzi, tricków, instrukcji, które są początkiem kreatywności i eksperymentowania na własną rękę.

Czego można nauczyć się z wykorzystaniem Minecrafta? Z tego narzędzia jakim jest programowanie w Minecraft można nauczyć się bardzo wielu rzeczy – począwszy od podstaw matematyki, orientacji przestrzennej, proporcji, planowania, geometrii, po współpracę w grupie i realizację projektów.

Nauka programowania z Minecraftem podpowiada kolejną ścieżkę zdobywania nowych umiejętności z Minecraftem. Dzięki połączeniu uwielbianej przez dzieci gry uczą się programowania i – całkiem mimochodem – matematyki. Zamiast kodu, korzystamy z graficznej reprezentacji języka programowania (rozwiązanie podobne do języka Scratch znanego dzieciom ze szkół).

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 9 roku życia oraz młodzież.
Trwają zapisy na rok szkolny 2018/2019.