1) EFEKTYWNE UCZENIE SIĘ – ROZWIJANIE KONCENTRACJI, SPOSTRZEGANIA, PAMIĘCI, UWAGI
Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które szybko się rozpraszają, podejmują się wykonywania różnych czynności, ale nie doprowadzają ich do końca, zapominają o ważnych obowiązkach, mają trudności ze skupieniem się podczas czytania i nie potrafią opowiedzieć o tym, co przeczytały, które nie osiągają sukcesów szkolnych mimo czasu poświęcanego na naukę i potrzebują więcej czasu niż rówieśnicy.
Główne cele: usprawnianie koncentracji, trening pamięci wraz z poznaniem prostych technik ułatwiających uczenie się.
Zajęcia prowadzone będą przez psychologa dziecięcego i odbywać się będą cyklicznie (raz w tygodniu) w poniedziałki o godzinie 17.30
Cena: 100zł/miesiąc (4 zajęcia)

 

2) ZAJECIA DLA NIEŚMIAŁYCH
Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które ze względu na swoją nieśmiałość mają trudności z adaptacją w grupie (w przedszkolu/szkole), w konsekwencji – wycofują się z kontaktów społecznych (np. niechętnie uczestniczą w zajęciach/zabawach grupowych, małomówne w otoczeniu grupy). Czasem lęk paraliżuje dzieci w obecności innych, a te tracą wiarę we własne możliwości.
Główne cele: poszerzenie kompetencji społecznych, nauczenie większej otwartości, dodanie odwagi i wiary w siebie.
Prowadzone będą przez psychologa dziecięcego, w kameralnych warunkach i będą miały charakter cykliczny (cotygodniowe spotkania). Rozpoczęcie po zebraniu grupy!
Cena: 30 zł za jedne zajęcia/ przy opłacie za cały miesiąc koszt to 100 zł miesięcznie

 

3) TRENING RADZENIA SOBIE EMOCJAMI
Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które ze względu na swoją dużą ruchliwość, duże pobudzenie, albo nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, często wchodzą w konflikty z rówieśnikami, rodzicami, rodzeństwem, wybuchają złością, denerwują się, krzyczą, obrażają się, tupią, trzaskają drzwiami itp.
Główne cele: poszerzenie kompetencji społecznych, wyciszenie, relaksacja, nauczenie większej rozpoznawania emocji, własnego pobudzenia i reagowania na emocje we właściwy sposób.
Zajęcia będą prowadzone przez psychologa dziecięcego, wspomagane przez fizjoterapeutę, który będzie uczył dzieci relaksacji i pracy z własnym ciałem.
Zajęcia będą miały charakter cykliczny (cotygodniowe spotkania) we wtorki i w czwartki o 17.30
Cena: 100 zł miesięcznie (4 zajęcia)

 

4) TRENING RADZENIA SOBIE Z EMOCJAMI
DZIECI W WIEKU 3-4 LATA WRAZ Z RODZICAMI!
Trudne emocje przeżywają wszyscy. Dzieci czasem nie potrafią sobie poradzić z zalewającą je złością, lękiem, smutkiem. Czasem z „grzecznego dziecka” zamieniają się w „rozzłoszczonego dzieciaka”, do którego nic nie dociera albo zalewa je czarna rozpacz.
Dlaczego tak się dzieje i co wtedy robić?
Zajęcia dedykowane są dzieciom i ich rodzicom, podczas których pokazywać będziemy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami dzieci, jak wyciszyć dziecko, gdy wpadnie ono w tzw. “furię”. Będziemy pokazywać rodzicom, jak mogą pomóc dziecku radzić sobie z emocjami.
Zajęcia będą prowadzone przez psychologa dziecięcego, wspomagane przez fizjoterapeutę, który będzie uczył dzieci i rodziców relaksacji i pracy z własnym ciałem.

 

Zajęcia będą miały charakter cykliczny (cotygodniowe spotkania) we wtorki o godzinie 16.30
Cena: 100 zł miesięcznie (4 zajęcia)